(10.07.2017 v 09:35)

Stipendijní program Německé spolkové nadace pro životní prostředí (DBU) nabízí stipendium pro studenty na 6-12ti měsíční pobyty na německých odborných pracovištích pro absolenty vysokých škol. Termín přihlášek 1.8.2017. Podrobnosti naleznete zde.

K143 hledá studenty, kteří by pomohli s měřením na terénním dešťovém simulátoru - finanční ohodnocení zajištěno. Možnost také zpracování BP a DP. V případě zájmu kontaktujte Ing. Strouhala nebo Doc. Dostála.

Studenti oboru "Z" založili fotogalerii, na fotky z exkurzí a jiných akcí se lze podívat zde.

(21.06.2017 v 09:57)

SZZ (27.-28.6.2017)

Býkovice - erozní experimentální plochy

Experimentální plochy slouží k dlouhodobému sledování eroze a vlivu vegetace a obhospodařování půdy. Plochy jsou umístěny v povodí Býkovického potoka v rámci malého povodí, ve kterém jsou také sledovány základní hydrologické bilance. Monitoring erozních procesů byl doplněn dodatečně v souladu s výzkumnými aktivitami pracoviště.

Terénní měření erozních procesů probíhá od roku 2010 a je situováno při patě pravého svahu údolí v místě zvýšeného břehu cca 200 m nad uzávěrovým profilem povodí, ve kterém jsou měřeny průtoky. Tři experimentální plochy mají standardizované délky (22,13 m), čtvrtá je menší (4 x 0,9 m) a slouží pro porovnání výsledků se stejně velkou plochou laboratorního dešťového simulátoru. V roce 2013 byly exeperimnetální plochy rozšířeny o plochy o rozměrech 8 x 2 m pro porovnání s výsledky mobilního dešťového simulátoru.

Experimnetální plochy podzim 2014