Státní závěrečné zkoušky
(22.06.2018 v 11:13)

Dne 26. června 2018 proběhnou na Katedře hydromeliorací a krajinného inženýrství státní závěrečné zkoušky posluchačů oborů Vodní hospodářství a vodní stavby (obor V) a oboru Inženýrství životního prostředí (obor Z). Podrobný rozpis zkoušek naleznete zde.

(20.06.2018 v 13:18)

SÚRAO zve studenty magisterských ročníků zdarma na letní školu.

Nebaví vás jen sedět  u počítače? Vyjeďte s námi do terénu! I letos plánujeme řadu experimentů s dešťovým simulátorem. Za účast nabízíme studentům finanční odměnu. Kontakt pro zájemce zde.

(20.06.2018 v 13:16)

Letní škola SÚRAO (30.7.-3.8.2018)

Býkovice - erozní experimentální plochy

Experimentální plochy slouží k dlouhodobému sledování eroze a vlivu vegetace a obhospodařování půdy. Plochy jsou umístěny v povodí Býkovického potoka v rámci malého povodí, ve kterém jsou také sledovány základní hydrologické bilance. Monitoring erozních procesů byl doplněn dodatečně v souladu s výzkumnými aktivitami pracoviště.

Terénní měření erozních procesů probíhá od roku 2010 a je situováno při patě pravého svahu údolí v místě zvýšeného břehu cca 200 m nad uzávěrovým profilem povodí, ve kterém jsou měřeny průtoky. Tři experimentální plochy mají standardizované délky (22,13 m), čtvrtá je menší (4 x 0,9 m) a slouží pro porovnání výsledků se stejně velkou plochou laboratorního dešťového simulátoru. V roce 2013 byly experimentální plochy rozšířeny o plochy o rozměrech 8 x 2 m pro porovnání s výsledky mobilního dešťového simulátoru.

Experimnetální plochy podzim 2014