(12.12.2017 v 10:47)

Nadace Partnerství pod záštitou MŽP vyhlásila soutěž Pro vodu 2018. Řešit problémy s vodou v obcích i v krajině mohou účastníci ve věku 17-30 let, uzávěrka soutěže je 31.1.2018.

Martina Sobotková a Michal Sněhota publikovali odborný článek o izotermních a neizotermních experimentech s využitím deuteria.

David Zumr a kol. publikovali odborný článek o transformaci povodňových vln a režimu transportu sedimentu v upravených malých vodních tocích v kulturní krajině.

Na našem webu jsou aktualizované pracovní nabídky a stáže pro studenty oborů Z+V.

(12.12.2017 v 10:22)

Den otevřených dveří FSv (12.1.2018)

Novoroční koncert ČVUT (17.1.2018)

Býkovice - erozní experimentální plochy

Experimentální plochy slouží k dlouhodobému sledování eroze a vlivu vegetace a obhospodařování půdy. Plochy jsou umístěny v povodí Býkovického potoka v rámci malého povodí, ve kterém jsou také sledovány základní hydrologické bilance. Monitoring erozních procesů byl doplněn dodatečně v souladu s výzkumnými aktivitami pracoviště.

Terénní měření erozních procesů probíhá od roku 2010 a je situováno při patě pravého svahu údolí v místě zvýšeného břehu cca 200 m nad uzávěrovým profilem povodí, ve kterém jsou měřeny průtoky. Tři experimentální plochy mají standardizované délky (22,13 m), čtvrtá je menší (4 x 0,9 m) a slouží pro porovnání výsledků se stejně velkou plochou laboratorního dešťového simulátoru. V roce 2013 byly experimentální plochy rozšířeny o plochy o rozměrech 8 x 2 m pro porovnání s výsledky mobilního dešťového simulátoru.

Experimnetální plochy podzim 2014