(10.07.2017 v 09:35)

Stipendijní program Německé spolkové nadace pro životní prostředí (DBU) nabízí stipendium pro studenty na 6-12ti měsíční pobyty na německých odborných pracovištích pro absolenty vysokých škol. Termín přihlášek 1.8.2017. Podrobnosti naleznete zde.

K143 hledá studenty, kteří by pomohli s měřením na terénním dešťovém simulátoru - finanční ohodnocení zajištěno. Možnost také zpracování BP a DP. V případě zájmu kontaktujte Ing. Strouhala nebo Doc. Dostála.

Studenti oboru "Z" založili fotogalerii, na fotky z exkurzí a jiných akcí se lze podívat zde.

(21.06.2017 v 09:57)

SZZ (27.-28.6.2017)

Požárský potok

Pro řešení problematiky vzniku, transportu a ukládání splavenin v korytě vodního toku se dlouhodobě sleduje povodí Požárského potoka, které se nachází ve Středočeském kraji, v okrese Rakovník. Hlavním tokem experimentálního povodí je bystřina – Požárský potok, do kterého se vlévají přítoky s charakterem bystřin a ústí do něj přítokové strže. Na hlavním toku a jeho přítocích je vybudováno několik příčných spádových objektů – přehrážek, jejichž retenční prostory zachycují splaveniny z povodí.

Od roku 2011 probíhá sledování celého povodí – hledání zdrojových oblastí vzniku splavenin, pozorování změn v korytech toků, zjišťování množství a vlastností ukládaných splavenin ve vybraných příčných spádových objektech.

Současně povodí slouží pro sledování reálných srážko-odtokových událostí a odezvy průtoku ve vazbě na atmosférické srážky. Experimentální základnu tvoří jedno stanoviště na pravém břehu Požárského potoka v blízkosti největší přehrážky, kde je osazen srážkoměr pro měření atmosférických srážek a tlaková sonda pro sledování úrovně hladiny.