(12.11.2018 v 14:04)

21.11. 2018 od 14 h v B681 vás srdečně zveme na přednášku Anny Smetanové (TU Berlin) o vlivu člověka na krajinu. Na přednášku se není třeba registrovat. Pozvánka zde.

GISday 2018 se blíží! Přijďte si poslechnout přednášky o zajímavostech ze světa GIS nebo se rovnou zúčastnit školení QGIS - 14.11.2018 na Fakultě stavební.

(12.11.2018 v 14:05)

Přednáška "Land management effects on land surface processes" (21.11. 2018)

GISday 2018 (14.11.2018)

Kurz AKTION Vídeň (4.-8.11.2018)

Požárský potok

Pro řešení problematiky vzniku, transportu a ukládání splavenin v korytě vodního toku se dlouhodobě sleduje povodí Požárského potoka, které se nachází ve Středočeském kraji, v okrese Rakovník. Hlavním tokem experimentálního povodí je bystřina – Požárský potok, do kterého se vlévají přítoky s charakterem bystřin a ústí do něj přítokové strže. Na hlavním toku a jeho přítocích je vybudováno několik příčných spádových objektů – přehrážek, jejichž retenční prostory zachycují splaveniny z povodí.

Od roku 2011 probíhá sledování celého povodí – hledání zdrojových oblastí vzniku splavenin, pozorování změn v korytech toků, zjišťování množství a vlastností ukládaných splavenin ve vybraných příčných spádových objektech.

Současně povodí slouží pro sledování reálných srážko-odtokových událostí a odezvy průtoku ve vazbě na atmosférické srážky. Experimentální základnu tvoří jedno stanoviště na pravém břehu Požárského potoka v blízkosti největší přehrážky, kde je osazen srážkoměr pro měření atmosférických srážek a tlaková sonda pro sledování úrovně hladiny.