(12.12.2017 v 10:47)

Nadace Partnerství pod záštitou MŽP vyhlásila soutěž Pro vodu 2018. Řešit problémy s vodou v obcích i v krajině mohou účastníci ve věku 17-30 let, uzávěrka soutěže je 31.1.2018.

Martina Sobotková a Michal Sněhota publikovali odborný článek o izotermních a neizotermních experimentech s využitím deuteria.

David Zumr a kol. publikovali odborný článek o transformaci povodňových vln a režimu transportu sedimentu v upravených malých vodních tocích v kulturní krajině.

Na našem webu jsou aktualizované pracovní nabídky a stáže pro studenty oborů Z+V.

(12.12.2017 v 10:22)

Den otevřených dveří FSv (12.1.2018)

Novoroční koncert ČVUT (17.1.2018)

Požárský potok

Pro řešení problematiky vzniku, transportu a ukládání splavenin v korytě vodního toku se dlouhodobě sleduje povodí Požárského potoka, které se nachází ve Středočeském kraji, v okrese Rakovník. Hlavním tokem experimentálního povodí je bystřina – Požárský potok, do kterého se vlévají přítoky s charakterem bystřin a ústí do něj přítokové strže. Na hlavním toku a jeho přítocích je vybudováno několik příčných spádových objektů – přehrážek, jejichž retenční prostory zachycují splaveniny z povodí.

Od roku 2011 probíhá sledování celého povodí – hledání zdrojových oblastí vzniku splavenin, pozorování změn v korytech toků, zjišťování množství a vlastností ukládaných splavenin ve vybraných příčných spádových objektech.

Současně povodí slouží pro sledování reálných srážko-odtokových událostí a odezvy průtoku ve vazbě na atmosférické srážky. Experimentální základnu tvoří jedno stanoviště na pravém břehu Požárského potoka v blízkosti největší přehrážky, kde je osazen srážkoměr pro měření atmosférických srážek a tlaková sonda pro sledování úrovně hladiny.