Státní závěrečné zkoušky
(22.06.2018 v 11:13)

Dne 26. června 2018 proběhnou na Katedře hydromeliorací a krajinného inženýrství státní závěrečné zkoušky posluchačů oborů Vodní hospodářství a vodní stavby (obor V) a oboru Inženýrství životního prostředí (obor Z). Podrobný rozpis zkoušek naleznete zde.

(20.06.2018 v 13:18)

SÚRAO zve studenty magisterských ročníků zdarma na letní školu.

Nebaví vás jen sedět  u počítače? Vyjeďte s námi do terénu! I letos plánujeme řadu experimentů s dešťovým simulátorem. Za účast nabízíme studentům finanční odměnu. Kontakt pro zájemce zde.

(20.06.2018 v 13:16)

Letní škola SÚRAO (30.7.-3.8.2018)

Požárský potok

Pro řešení problematiky vzniku, transportu a ukládání splavenin v korytě vodního toku se dlouhodobě sleduje povodí Požárského potoka, které se nachází ve Středočeském kraji, v okrese Rakovník. Hlavním tokem experimentálního povodí je bystřina – Požárský potok, do kterého se vlévají přítoky s charakterem bystřin a ústí do něj přítokové strže. Na hlavním toku a jeho přítocích je vybudováno několik příčných spádových objektů – přehrážek, jejichž retenční prostory zachycují splaveniny z povodí.

Od roku 2011 probíhá sledování celého povodí – hledání zdrojových oblastí vzniku splavenin, pozorování změn v korytech toků, zjišťování množství a vlastností ukládaných splavenin ve vybraných příčných spádových objektech.

Současně povodí slouží pro sledování reálných srážko-odtokových událostí a odezvy průtoku ve vazbě na atmosférické srážky. Experimentální základnu tvoří jedno stanoviště na pravém břehu Požárského potoka v blízkosti největší přehrážky, kde je osazen srážkoměr pro měření atmosférických srážek a tlaková sonda pro sledování úrovně hladiny.