CZ | EN
Katedra hydromeliorací a krajinného inženýrství

CTU in Prague - Faculty of Civil Engineering
The Department of Landscape Water Conservation


Státní závěrečné zkoušky
(18.06.2024 v 10:35)

Státní závěrečné zkoušky oboru WEE na K143 se konají dne 24.6.2024 od 9 hodin. Více informací naleznete zde.

Státní závěrečné zkoušky na K143 se konají dne 25.6.2024 od 9 hodin. Více informací naleznete zde.


Calendar
(21.05.2024 v 20:23)

Department news
(30.05.2024 v 17:10)

Our researchers in media
(19.03.2024 v 23:40)

Interviews here.

 

 


Job offers
(25.03.2024 v 21:20)

Landscape engineering

Code: 143TOKT
Year: 4
Obligation: Obligatory
Credits: 7
Assessment: Exam
Semester: Winter
Responsible lecturer: doc. Ing. Petr Kavka, Ph.D.
Description: Krajina, její prvky a činitelé, vymezení základních pojmů, definice klasifikace a typizace krajiny, krajinné prvky, složky a faktory. Geomorfologické členění ČR ve vztahu ke krajině, základní klimatologické pojmy, vztah krajiny a vodního režimu, půdy, vegetace a fauny. Člověk a krajina. Biologická rovnováha v krajině. Krajina a stavební i ostatní technické činnosti, zemědělství, lesní hospodářství, vodní hosp. Vznikající problémy v řešení krajinného prostoru na přestavbu sociálně-ekonomických podmínek. Těžba surovin a průmysl se svými důsledky jako významný krajinotvorný faktor. Stavby ve venkovském prostoru. Rekreace. Základy rekultivací.

Lecturers:

MENU:

Cílem předmětu je získat znalosti a základní přehled o pojmech z oblasti krajiny a krajinného plánování. Na sylabus přednášek můžete nahlédnout zde. Pořadí přednášek se může změnit.

Předmět je ukončen zkouškou, která má tři části. Praktickou počítačovou úlohu v prostředí ArcGIS, teoretickou písemnou část a závěrečnou ústní. Pro postup na ústní část je třeba získat více než 50 % bodů z každé z předchozích částí. Stupeň hodnocení těchto dvou částí zkoušky (A - E) bude rovnoměrně rozdělen mezi 50 % až 100 %. Celkové hodnocení bude až po ústní části zkoušky, stupně hodnocení z předchozích částí jsou doporučující. Rozhodující je výsledek ústní části zkoušky

Obsahem cvičení je terénní průzkum na studenty zvolené lokalitě zdrojového povodí o velikosti cca 5 km2. Je možné pracovat ve dvojicích. Území je pak dvounásobné. Data budou zpracovávána v GIS prostředí, je tedy předpokládána základní znalost aplikace ArcGIS na úrovni předcházejícího předmětu GPU pro obor Z. Zpracování projektu na cvičeních bude především v této aplikaci, následně pak v AutoCAD. Zápočet, respektive kvalita zpracování výsledné práce, bude součástí celkového hodnocení. Vyučující vám udělí 0 až 100 bodů, podle kvality zpracování. Tyto body budou součástí hodnocení teoretické a praktické části zkoušky 30 % bodového hodnocení. Předpokládá se i prezentace výsledků během semestru. 

Na cvičeních aktivní účast:

  • Pravidelná docházka
  • Průběžné zpracování dílčích úkolů a odevzdání závěrečné zprávy

Podrobnosti budou vysvětleny na úvodní přednášce a na prvních cvičeních.

 

kontakt: Martin Neumann [martin.neumann@fsv.cvut.cz], nebo platforma MS Teams