| O nás

Státní závěrečné zkoušky
(22.06.2018 v 11:13)

Dne 26. června 2018 proběhnou na Katedře hydromeliorací a krajinného inženýrství státní závěrečné zkoušky posluchačů oborů Vodní hospodářství a vodní stavby (obor V) a oboru Inženýrství životního prostředí (obor Z). Podrobný rozpis zkoušek naleznete zde.

(20.06.2018 v 13:18)

SÚRAO zve studenty magisterských ročníků zdarma na letní školu.

Nebaví vás jen sedět  u počítače? Vyjeďte s námi do terénu! I letos plánujeme řadu experimentů s dešťovým simulátorem. Za účast nabízíme studentům finanční odměnu. Kontakt pro zájemce zde.

(20.06.2018 v 13:16)

Letní škola SÚRAO (30.7.-3.8.2018)

Katedra hydromeliorací a krajinného inženýrství Fakulty stavební ČVUT v Praze je moderním pracovištěm renomované technické univerzity, zaměřujícím se na širokou paletu otázek, souvisejících s vodním hospodářstvím krajiny, krajinným inženýrstvím a ochranou životního prostředí.

Pracoviště má širokou odbornou základnu a je orientováno jak na výuku v bakalářském i magisterském stupni především v oborech Inženýrství životního prostředí a Vodní hospodářství a vodní stavby, tak na výchovu doktorandů, výzkum i praktickou aplikaci získaných poznatků. Studenti i doktorandi jsou významnou součástí odborného týmu a jsou zapojováni do řešení i složitých úloh ať již základního, tak především aplikovaného výzkumu.

Katedra je zapojena do celé řady výzkumných projektů tuzemských i zahraničních univerzit a výzkumných institucí a spolupracuje na řešení praktických problémů například s Ministerstvem životního prostředí nebo zemědělství. Ze zahraničních spoluprací lze jmenovat především univerzity BOKU Wien (Rakousko), TU Freiberg (Německo), KU Leuven (Belgie), University of Hawaii (USA), University of Georgia (USA), University of Minnesota (USA), Lancaster University (UK), Forschungszentrum Jülich (Německo), Paul Scherrer Institute (Švýcarsko), Nebraska Water Center (USA) a řadu dalších pracovišť jak v Evropě, tak v USA.