| O nás

(25.11.2019 v 16:23)

Volby do akademického senátu

26. a 27. 11.2019 se konají volby do Akademického senátu Fakulty stavební a Akademického senátu ČVUT. Studenti i zaměstnanci volí zástupce obou komor. Přijďte a NENECHTE SVŮJ HLAS PROPADNOUT!. Za katedru kandiduje Martin Dočkal do Senátu Fakulty a Petr Kavka do Senátu ČVUT. Seznam všech kandidátů naleznete na stránkách fakulty.

Katedra pořádá ve spolupráci s firmou Atlas konferenci Moderní nástroje pro výpočet smyvu, odtoku a dimenzování prvků protierozní ochrany v rámci pozemkových úprav, která se uskuteční 28. 11. v kongresovém centru Olšanka.

Atraktivní nabídka zapojení do mezinárodní spolupráce formou diplomové práce.

Je možný vzdálený přístup do učebny B691 - rezervace času zde, návod na připojení zde

(25.11.2019 v 16:23)

Volby do Akademického senátu Fakutly stavební a do Akademického senátu ČVUT (26. a 27.11.2019).

Moderní nástroje pro výpočet smyvu, odtoku a dimenzování prvků protierozní ochrany v rámci pozemkových úprav (28.11.2019)

Katedra hydromeliorací a krajinného inženýrství Fakulty stavební ČVUT v Praze je moderním pracovištěm renomované technické univerzity, zaměřujícím se na širokou paletu otázek, souvisejících s vodním hospodářstvím krajiny, krajinným inženýrstvím a ochranou životního prostředí.

Pracoviště má širokou odbornou základnu a je orientováno jak na výuku v bakalářském i magisterském stupni především v oborech Inženýrství životního prostředí a Vodní hospodářství a vodní stavby, tak na výchovu doktorandů, výzkum i praktickou aplikaci získaných poznatků. Studenti i doktorandi jsou významnou součástí odborného týmu a jsou zapojováni do řešení i složitých úloh ať již základního, tak především aplikovaného výzkumu.

Katedra je zapojena do celé řady výzkumných projektů tuzemských i zahraničních univerzit a výzkumných institucí a spolupracuje na řešení praktických problémů například s Ministerstvem životního prostředí nebo zemědělství. Ze zahraničních spoluprací lze jmenovat především univerzity BOKU Wien (Rakousko), TU Freiberg (Německo), KU Leuven (Belgie), University of Hawaii (USA), University of Georgia (USA), University of Minnesota (USA), Lancaster University (UK), Forschungszentrum Jülich (Německo), Paul Scherrer Institute (Švýcarsko), Nebraska Water Center (USA) a řadu dalších pracovišť jak v Evropě, tak v USA.