| O nás

(12.11.2018 v 14:04)

21.11. 2018 od 14 h v B681 vás srdečně zveme na přednášku Anny Smetanové (TU Berlin) o vlivu člověka na krajinu. Na přednášku se není třeba registrovat. Pozvánka zde.

GISday 2018 se blíží! Přijďte si poslechnout přednášky o zajímavostech ze světa GIS nebo se rovnou zúčastnit školení QGIS - 14.11.2018 na Fakultě stavební.

(13.11.2018 v 13:10)

Přednáška "Land management effects on land surface processes" (21.11. 2018)

GISday 2018 (14.11.2018)

Katedra hydromeliorací a krajinného inženýrství Fakulty stavební ČVUT v Praze je moderním pracovištěm renomované technické univerzity, zaměřujícím se na širokou paletu otázek, souvisejících s vodním hospodářstvím krajiny, krajinným inženýrstvím a ochranou životního prostředí.

Pracoviště má širokou odbornou základnu a je orientováno jak na výuku v bakalářském i magisterském stupni především v oborech Inženýrství životního prostředí a Vodní hospodářství a vodní stavby, tak na výchovu doktorandů, výzkum i praktickou aplikaci získaných poznatků. Studenti i doktorandi jsou významnou součástí odborného týmu a jsou zapojováni do řešení i složitých úloh ať již základního, tak především aplikovaného výzkumu.

Katedra je zapojena do celé řady výzkumných projektů tuzemských i zahraničních univerzit a výzkumných institucí a spolupracuje na řešení praktických problémů například s Ministerstvem životního prostředí nebo zemědělství. Ze zahraničních spoluprací lze jmenovat především univerzity BOKU Wien (Rakousko), TU Freiberg (Německo), KU Leuven (Belgie), University of Hawaii (USA), University of Georgia (USA), University of Minnesota (USA), Lancaster University (UK), Forschungszentrum Jülich (Německo), Paul Scherrer Institute (Švýcarsko), Nebraska Water Center (USA) a řadu dalších pracovišť jak v Evropě, tak v USA.