| O nás

GISday 2022
(9.11.2022 v 10:30)

23.11. pořádáme GISday - přijďte si poslechnout zajímavé přednášky!

Setkání kateder
(17.10.2022 v 11:02)

Setkání vodařských kateder Prahy, Brna a Bratislavy zde.

Adam Vokurka v ČT24
(25.08.2022 v 14:45)

Rozhovor s Adamem Vokurkou k příležitosti výročí povodní z roku 2002 o možnostech protipovodňových opatření a staveb v záplavových oblastech (čas 21:50) zde.

Reportáž v 90' ČT24
(9.08.2022 v 13:29)

K příležitosti výročí povodní jsme byli součástí reportáže v 90' ČT24 "Povodně 2002: příčiny". Demonstrativní experiment pro Českou televizi začíná v 10:16. Celá reportáž je ke shlédnutí zde.

Nabídka práce
(4.08.2022 v 10:46)

Nabídka práce pro studenty oboru V a Z zde.

O programu AKTION

S Tomášem Dostálem o
spolupráci s Rakouskou univerzitou
BOKU ve Vídni zde.

Naši odborníci v médiích
(4.08.2022 v 10:45)

Členové naší katedry se mnohokrát objevili v médiích s vyjádřeními k aktuálním problémům české krajiny a zemědělství.

Rozhovory nalezenete zde.

SMODERP Line
(4.08.2022 v 10:45)

V rámci projektu TAČR, byl vyvořen online výpočetní nástroj SMODERP Line pro posouzení erozního ohrožení a návrh vhodného plošného technického opatření. Tento nástroj je v souladu s certifikovanou metodikou "Ochrana umělých svahů před erozí a stabilizace povrchové vrstvy", která vznikla v rámci řešení tohto projektu a byla certifikována Ministerstvem dopravy.

(19.10.2022 v 14:28)

GISday 2022 (23.11.2022)

Katedra hydromeliorací a krajinného inženýrství Fakulty stavební ČVUT v Praze je moderním pracovištěm renomované technické univerzity, zaměřujícím se na širokou paletu otázek, souvisejících s vodním hospodářstvím krajiny, krajinným inženýrstvím a ochranou životního prostředí.

Pracoviště má širokou odbornou základnu a je orientováno jak na výuku v bakalářském i magisterském stupni především v oborech Inženýrství životního prostředí a Vodní hospodářství a vodní stavby, tak na výchovu doktorandů, výzkum i praktickou aplikaci získaných poznatků. Studenti i doktorandi jsou významnou součástí odborného týmu a jsou zapojováni do řešení i složitých úloh ať již základního, tak především aplikovaného výzkumu.

Katedra je zapojena do celé řady výzkumných projektů tuzemských i zahraničních univerzit a výzkumných institucí a spolupracuje na řešení praktických problémů například s Ministerstvem životního prostředí nebo zemědělství. Ze zahraničních spoluprací lze jmenovat především univerzity BOKU Wien (Rakousko), TU Freiberg (Německo), KU Leuven (Belgie), University of Hawaii (USA), University of Georgia (USA), University of Minnesota (USA), Lancaster University (UK), Forschungszentrum Jülich (Německo), Paul Scherrer Institute (Švýcarsko), Nebraska Water Center (USA) a řadu dalších pracovišť jak v Evropě, tak v USA.