(12.12.2017 v 10:47)

Nadace Partnerství pod záštitou MŽP vyhlásila soutěž Pro vodu 2018. Řešit problémy s vodou v obcích i v krajině mohou účastníci ve věku 17-30 let, uzávěrka soutěže je 31.1.2018.

Martina Sobotková a Michal Sněhota publikovali odborný článek o izotermních a neizotermních experimentech s využitím deuteria.

David Zumr a kol. publikovali odborný článek o transformaci povodňových vln a režimu transportu sedimentu v upravených malých vodních tocích v kulturní krajině.

Na našem webu jsou aktualizované pracovní nabídky a stáže pro studenty oborů Z+V.

(12.12.2017 v 10:22)

Den otevřených dveří FSv (12.1.2018)

Novoroční koncert ČVUT (17.1.2018)

Pedologická laboratoř

Vybavení  laboratoře:

• analyzátor TOC multi N/C 2100 (ChD) v kombinaci s modulem pro pevné vzorky HT1300, výrobce Analytik Jena, Německo
  • automatický geoelektrický systém ARES se standardním příslušenstvím včetně dvou sekcí multi-elektrodového kabelu s inteligentními elektrodami a adaptéru pro připojení pasivního kabelu k přístroji ARES, výrobce GF Instruments spol. s r.o.
  • systém pro stanovení půdní vlhkosti TDR100 s příslušenstvím, výrobce Campbell Scientific Ltd., Anglie
  • multimetr ORION5 Star pro elektrochemické stanovení pH/mV/ORP/ISE/Cond/DO Br-, včetně elektrod, výrobce Thermo Scientific, ORION Electrochemistry Products
  • laboratorní odstředivka MPW 251, výrobce MPW MED. Instruments, Polsko
  • sběrač frakcí Retriever 500, výrobce TELEDYNE ISCO