CZ | EN
Katedra hydromeliorací a krajinného inženýrství

ČVUT v Praze - Fakulta stavební
Katedra hydromeliorací a krajinného inženýrství


Novinky katedry
(19.03.2024 v 23:28)

Pro předmět "Protierozní ochrana" je k dispozici nové video:

Vodní eroze

xxx

 


Naši odborníci v médiích
(19.03.2024 v 23:40)

Členové naší katedry se mnohokrát objevili v médiích s vyjádřeními k aktuálním problémům české krajiny a zemědělství.

Rozhovory nalezenete zde.


Kalendář akcí
(19.03.2024 v 23:44)

Workshop „Globální environmentální výzvy v kompetencích stavebního inženýra - voda, krajina, energie"(5. - 6. 10. 2024)

 


Pracovní příležitosti
(25.03.2024 v 21:20)

Odborný pracovník výzkumu VÚMOP

Brigáda - správa toků

Něco málo o mně

Absolvent Fakulty stavební ČVUT v Praze, obor Inženýrství životního prostředí (2004).

V roce 2012 obhájení dizertační práce na téma „Kalibrace a validace modelu SMODERP

V roce 2023 jsem obhájil habilitační práci s názvem "POVRCHOVÝ ODTOK– dopad srážkových extrémů" s podtitulem měření, modelování a data pro návrh opatření, což je problematika kterou se dlouhodobě zabývám.

V letech 2008 - 2009 jsem se podílel jako civilní expert (Ministerstvo zahraničních věcí) v oblasti infrastruktury a nakládání s vodami rozvojové pomoci v Afghánské provincii Logar.

Bakalářské a diplomové práce

Škála nabízených témat DP a BP, případně vedení Projektu 2 odpovídá poměrně širokému spektru zájmových činností. Od experimentálního měření eroze, přes modelování a programování těchto procesů do prostředí GIS, případně do modelu SMODERP, až po zpracování projektů a studií protierozní ochrany a ochrany přírody.

Oblast výzkumu

Oblast výzkumu a vyučovaných předmětů souvisí s modelováním a měřením erozních a povrchových procesů v měřítku experimentálních ploch a malých malých povodích. Od sledování těchto procesů v těchto měřítkách, přes využití nástrojů GIS a implementace do modelu SMODERP.

Od roku 2010 koordinuji činnosti na experimentálních plochách v povodí Býkovického potoka a od roku 2011 do 2015 také experimentální měření s mobilním dešťovým simulátorem.

Od roku 2015 jsem koordinoval řešitelský kolektiv projektu: "Vliv variability krátkodobých srážek a následného odtoku v malých povodích České republiky na hospodaření s vodou v krajině" od roku 2019 do roku 2023 navazující projekt.

Poskytování dat pro hydrologické modelování

Pro využití hydrologických modelů pro navrhování technických vodohospodářských oaptření v ploše povodí a při úptavách drobných vodních toků je klíčové pracovat s relevantními a dostupnými daty. pro odbornou veřejnost provozuji s podporou kolegů jak z naší katedry, tak z katedry Geomatiky (K155) portál rain.fsv.cvut.cz